Zbiórka 1,5% podatku

1,5%Powiedz wszystkim, że zbierasz 1,5% podatku! Twoi znajomi i tak go płacą – niech trafi do Ciebie! NIEWAŻNE ile zarabiają – ich 1,5% mogą wydać naprawdę sensownie – na Ciebie! Wystarczy, że skorzystają z prostego programu do bezpłatnego wypełnienia i wysłania PIT i podadzą cel na jaki powinni przekazać środki.

Aby ułatwić im dokonanie rozliczenia zachęć ich do skorzystania z prostego programu do bezpłatnego wypełnienia i wysłania PIT. Kliknij poniżej w banner aby dowiedzieć się więcej o tym, jak działa program.

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Poinformuj ich, że w rocznym zeznaniu podatkowym PIT (28, 36, 36L, 37, 38), należy wpisać KRS 0000438879 oraz kwotę w odpowiedniej rubryce według podanego obok wzoru:

W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE można uszczegółowić cel, na jaki chcą przekazać 1,5% podatku. Tu należy wpisać:

  • numer, nazwisko i imię Podopiecznego lub
  • numer i nazwę Organizacji.

Jeśli chcesz – podaj nam listę osób, do których Fundacja powinna wysłać maila z informacją o możliwości rozliczenia PIT na Twoją rzecz.

Procedura księgowania 1,5% podatku na subkoncie od chwili złożenia przez podatnika zeznania podatkowego w urzędzie skarbowym do momentu zaksięgowania wpłat na subkoncie przedstawia się następująco:

  • do 30 kwietnia składasz zeznanie podatkowe w urzędzie skarbowym;
  • lipiec-sierpień – urzędy skarbowe przekazują wpłaty 1,5% podatku na rachunek Fundacji; jednocześnie Ministerstwo Finansów zbiera informacje o „celu szczegółowym” (numer subkonta, nazwisko, imię Podopiecznego lub Organizacji) przekazanego 1,5% podatku przez poszczególnych podatników ze wszystkich urzędów skarbowych w Polsce;
  • do 30 września – Urząd Skarbowy właściwy dla Fundacji, przekazuje szczegółowy wykaz wpłat 1,5% podatku;
  • październik-listopad – Fundacja księguje środki na poszczególnych subkontach Podopiecznych i Organizacji.

Fundacja dokłada wszelkich starań aby środki jak najszybciej trafiły na konto Podopiecznych!

Fundacja Daj Mi Skrzydła posiada status organizacji pożytku publicznego – OPP. Figuruje ona w Wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2022 na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Potwierdzenie statusu OPP Fundacji Daj Mi Skrzydła można uzyskać również na stronie portalu organizacji pozarządowych.

X
X
X