Róża Wawrzyniak [*]

3 stycznia 2018 r. nasza Róża odeszła… teraz będzie swoją energią i optymizmem rozjaśniać Ważniejsze Miejsce.

Łączymy się w bólu z Rodziną i przyjaciółmi. 

 

Róża. Piękne imię i piękna dusza. Nawet w chorobie uśmiech nie znika z jej twarzy. Walczy! Nie poddaje się. Wbrew pozorom to ona daje energię rodzinie.

Objawy choroby były niepozorne. Na początku dawała podobne symptomy jak grypa (łamanie w kościach, ból mięśni). Słabła. Obowiązki domowe stawały się coraz większym wyzwaniem. Zwykłe mycie naczyń było odkładane „ na rano”. Ciężko było naładować „akumulatory” – odzyskać energię. Po przespanej nocy było trochę lepiej…

POMÓŻ RÓŻY ROZKWITNĄĆ NA NOWO!

Szybki przelew on-line w systemie TPAY (transferuj.pl)

Przekaż Darowiznę 20 zł Przekaż Darowiznę 50 zł Przekaż Darowiznę 100 zł

LUB PO PROSTU WPŁAĆ
Fundacja Daj Mi Skrzydła
13 2130 0004 2001 0616 8835 0020
Z dopiskiem „0020 Róża Wawrzyniak”

Kiedy choroba postępowała objawy były bagatelizowane. „Jak? ja – chora?! Nie teraz. Mam rodzinę, wnuki, dzieci. W końcu nadeszła pora czas aby się tym cieszyć. Nie mam czasu na chorowanie…!” Jednak coraz bardziej się nasilały: niedowład nogi, ręki; problemy z połykaniem i mową; problemy z odkrztuszaniem.
Potem szereg wizyt u lekarzy specjalistów. Czas mijał, a konsultacje nie dawały odpowiedzi. Po wykluczeniu udaru, boreliozy, naczyniaków, chorób reumatoidalnych zasugerowano badanie w kierunku ALS/ SLA. W styczniu 2017 postawiono diagnozę, której najbardziej się obawiano: SLA/ Stwardnienie Boczne Zanikowe. Nieuleczalna śmiertelna choroba.

W chwili obecnej Róża porusza się przy pomocy drugiej osoby lub za pomocą sprzętu ortopedycznego – balkonika. Pomimo ćwiczeń rehabilitacyjnych choroba nie daje za wygraną. Stan zdrowia pogarsza się z dnia na dzień.

Koszty związane z wyposażeniem w sprzęt rehabilitacyjny ułatwiający poruszanie się i funkcjonowanie w domu stale rosną. Oprócz suplementów diety niebawem niezbędna będzie indywidualna systematyczna rehabilitacja domowa, specjalistyczne żywienie, całodobowa opieka.

Pomóżmy Róży zachować jak najdłużej resztki sprawności i czerpania radości z samodzielnego spożywania posiłków. Nawet najmniejsza pomoc będzie dla niej i rodziny nieocenionym wsparciem.

Odwiedź profil Róży na Facebooku