Bożena Rudyk [*]

28 marca 2018 roku pożegnaliśmy Bożenkę. Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Bożenka przez 30 lat służyła innym pracując jako pielęgniarka na oddziale neonatologii. Przez te wszystkie lata pomogła niezliczonej liczbie małych, nowo narodzonych pacjentów – pielęgnując ich, ratując niejednokrotnie ich życie i zdrowie, edukując i wspierając rodziców.

Teraz to ona jest w potrzebie. POKAŻ BOŻENCE, ŻE JEJ TROSKA O NOWONARODZONYCH NIE ZOSTAŁA ZAPOMNIANA!

Szybki przelew on-line w systemie TPAY (transferuj.pl)

Przekaż Darowiznę 20 zł Przekaż Darowiznę 50 zł Przekaż Darowiznę 100 zł

LUB PO PROSTU WPŁAĆ
Fundacja Daj Mi Skrzydła
02 2130 0004 2001 0616 8835 0024
Z dopiskiem „0024 Bożena Rudyk”

Bożena ma dopiero 50 lat. W tym roku wiosną zdiagnozowano u niej SLA (stwardnienie boczne zanikowe). Choroba rozwijała się powoli i podstępnie. Najpierw było nieuzasadnione zmęczenie, niezgrabność rąk. Później był zanik mięśni dłoni, ogólne osłabienie mięśniowe. W końcu wystąpiły kłopoty z poruszaniem się, niedowład rąk, pogarszająca się mowa. Przez niespełna 2 lata od pierwszych objawów odbyła szereg wizyt u specjalistów, przeszła dwa zabiegi operacyjne.

Aż postawiono diagnozę – nieuleczalna choroba. Nadzieją dla Niej stała się możliwość terapii komórkami macierzystymi w Katedrze Neurologii i Neurochirurgii w Olsztynie (niestety terapia nie jest refundowana przez NFZ). Jak każda osoba z SLA – Bożena potrzebuje już lub będzie potrzebować opieki holistycznej: neurologa, logopedy, gastrologa i wielu innych. A także specjalistycznej rehabilitacji. To wszystko kosztuje bo NFZ dofinansowuje zaledwie ułamek codziennych potrzeb.

Obecnie Bożenka porusza się za pomocą sprzętu ortopedycznego – kula, balkonik lub przy pomocy drugiej osoby. Pomimo ćwiczeń rehabilitacyjnych choroba postępuje. Bożenka walczy, wspierana przez kochającą rodzinę i koleżanki z pracy. To właśnie one zwróciły się do Fundacji Daj Mi Skrzydła z prośbą o pomoc dla Bożenki: „Chciałybyśmy, aby ta dobra, ciepła, życzliwa i uśmiechnięta dziewczyna mogła jak najdłużej cieszyć się pozostałą jej sprawnością, aby mogła wykorzystać jedyną szansę na życie. Nawet najmniejsze wsparcie będzie dla niej ogromna pomocą w walce o życie. Dajmy Jej nadzieję”

Bożena Rydyk SLA (Stwardnienie Boczne Zanikowe)