Janusz Wawrowski

Janusz Wawrowski skrzypek Ambasador Fundacji Daj Mi Skrzydła

Polski skrzypek, laureat Fryderyka 2017 za płytę Sequenza. Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Dyrektor artystyczny Festiwalu „Muzyczne Przestrzenie” w Koninie. Janusz Wawrowski występuje jako solista na koncertach kameralnych i symfonicznych w największych salach w kraju i Europie (m.in.: Filharmonii Berlińskiej, Musikverein we Wiedniu, Filharmonii Narodowej w Warszawie, Litewskiej Filharmonii Narodowej, Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie).

Janusz Wawrowski: „Dlaczego postanowiłem zostać ambasadorem Fundacji?

Będąc koncertującym skrzypkiem, mam okazję dzielić się swoim talentem z wieloma osobami. Mój zawód, to moja pasja i bardzo się z tego cieszę. Lubię przekazywać moim słuchaczom tę niesamowitą moc, która drzemie w muzyce. Jeśli w związku z moją działalnością artystyczną mogę dodatkowo pomóc ciężko chorym osobom, to czy może być coś piękniejszego?

Ignacy Jan Paderewski jest dla mnie niewątpliwie jedną z tych osób w historii polski, która może być wzorem do naśladowania. Nie chodzi tylko o wspaniałego wirtuoza, lecz również o wielkiego Polaka – działacza, który osiągając sukces na całym świecie prowadził również ożywioną działalność charytatywną np. na rzecz biednych amerykańskich muzyków.

Chciałbym, starając się podążać śladami tego nietuzinkowego artysty oraz jemu podobnym, przekazywać tą pozytywną energię, którą otrzymuję od publiczności podczas koncertów, tym, którzy potrzebują nadziei i pomocy.”

X
X
X